Algemeen
De getekende werelden van Thé Tjong-Khing
APELDOORN – De tentoonstelling ‘Kroon op de taart! De getekende werelden van Thé Tjong-Khing’ is verrijkt met een selectie nieuwe tekeningen en illustraties. Daarmee is een bezoek aan Kroon op de taart! in CODA Museum (opnieuw) de moeite waard. Hier vier je een vakantie vol feest.
In deze vrolijke en interactieve familietentoonstelling stap je in een wereld vol fantasie, ontmoet je koningen en koninginnen, prinsen en prinsessen, helden en boeven en ga je op bezoek bij Vos en Haas. Je ontdekt hoe verhalen ontstaan en hoe ze getekend worden. En wist je dat een gum magisch is? Weten hoe dat zit? Kom dan naar Kroon op de taart!, nog te zien tot en met 25 oktober.
Kroon op de taart! is opgebouwd uit de verschillende werelden die Khing in zijn boeken tot leven brengt. Tekenen en verhalen vertellen staan centraal en bezoekers maken kennis met de terugkerende thema’s en onderwerpen die hij in zijn tekeningen verbeeldt. Denk aan feest vieren, vriendschap, identiteit, goed en fout, helden en slampampers, fantasie en realiteit, fouten maken en creativiteit. De tentoonstelling is onlangs verrijkt met een nieuwe selectie illustraties en tekeningen.
Een vakantie vol feest in CODA
In de grote, dikke boom in het hart van de tentoonstelling kunnen bezoekers zich even terugtrekken om een boek te lezen of om te luisteren naar een prachtig verhaal tijdens een van de voorleesmomenten. Zo luister je elke woensdagmiddag naar het bijzondere sprookje De Dansviool, een gratis vertelvoorstelling voor iedereen vanaf zes jaar. In de tentoonstelling vind je verschillende tekenexperimenten en -uitdagingen die Khing speciaal voor Kroon op de taart! bedacht. Met het Tekenboek maak je een bijzondere, creatieve tekenreis. Wil je zien hoe je eigen tekening er in de digitale wereld uitziet? Dat kan! Breng ‘m op een gigantisch digitaal scherm tot leven en vertel zo samen met andere bezoekers een nieuw verhaal.
Met de nieuwe speur- en doeroute ‘Waar is het feestje?’ ontdek je nog veel meer leuke activiteiten in CODA Atelier, CODA ExperienceLab, CODA Junior en bij de erfgoed- en beeldende-kunsthotspots in CODA Centrale Bibliotheek. Deze route is het vervolg op de succesvolle route Paper Trail, die CODA in 2025 bij de twaalfde editie van CODA Paper Art lanceerde. Ook in Waar is het feestje? figureren de mangakarakters die speciaal voor CODA en de routes ontwikkeld zijn. Voor volwassenen is er Tour de Retour – terug naar toen door het groen: een unieke (fiets)route die je door de prachtige natuur en langs de geschiedenis van de Veluwe leidt. Onderweg stap je in het historisch erfgoed van Apeldoorn: van 150 jaar spoorgeschiedenis en het Oranjepark tot iconische locaties als Paleis Het Loo en Radio Kootwijk. Kortom, een prachtige route waarin natuur en cultuurhistorie samenkomen.
Zomervakantie
Tijdens de zomervakantie (tot en met 30 augustus) is CODA Museum ook op maandagen geopend, is er elke zondag een CODA Familiedag en ga je tijdens je bezoek aan de slag met inspirerende, leuke en uitdagende creatieve activiteiten. Ontwerp en bouw bijvoorbeeld een feestelijke taart van papier en karton, geïnspireerd op de beroemde taart uit Khings werk, en teken je eigen fantasiewereld in houtskool. In de workshop Stop-motion met papier maken kinderen van 8 tot en met 13 jaar in het Digital Media Lab van GIGANT een eigen animatiefilmpje. Voor iedereen vanaf 14 jaar organiseert CODA het workshoparrangement ‘Kroon op de taart! Iedereen kan tekenen’, waarbij je oefent en experimenteert met verschillende materialen en technieken. Deelnemers laten zich inspireren door de schetsen en illustraties van Thé Tjong-Khing om stapsgewijs eigen, unieke tekeningen te ontwikkelen.
Voor meer informatie en tickets: coda-apeldoorn.nl/khing.