Stedendriehoek
Luiers, iedereen heeft er ingezeten. Elke dag zijn honderden Zutphenaren – van piepjong tot stokoud – afhankelijk van luiers. Deze luiers stapelen zich op bij het afval. Op het moment zijn er twee opties om goed met je luierafval om te gaan: of je doet het in de grijze container waar je extra voor betaalt en die maar eens in de vier weken wordt opgehaald, of je gaat naar dorpen in de omgeving om ze te deponeren in speciale luiercontainers.
Wie naar de website van Circulus Berkel gaat en de containerkaart opent, ziet dat dorpen als Eefde, Vorden en Steenderen wel een speciale luiercontainer hebben. Zutphen, met zijn vele jonge gezinnen en zorgorganisaties, heeft er geen. Jonge gezinnen, die klaar zijn met het zeulen met hun luierafval, voeren daarom actie voor een luiercontainer in Zutphen.
Daarom bundelen zij de krachten met de Zutphense SP. Fractievoorzitter Mart de Ridder: “Als SP willen wij dat mensen zo makkelijk mogelijk goed met hun afval om moeten gaan. Kiezen tussen extra kosten en stank, of omrijden naar omliggende dorpen, zijn beide geen oplossing. Extra luiercontainers in onze stad wel.”
Mensen die het met de actiegroep eens zijn, kunnen hun handtekening zetten via de website van de Zutphense SP: zutphen.sp.nl/luiercontainersnu