Entertainment
Op zondagmiddag 18 januari brengt de zeskoppige The Hot Paddlewheel Jazzband uit België in de traditionele New Orleans-bezetting de tijdloze magie van de The Big Easy tot leven. Dit is een muziekstijl die symbool staat voor de ‘easy going’-houding, het trage tempo en de relaxte sfeer in New Orleans. Het optreden, in de serie Jazz at the Peacock, vindt van 14.30 tot 17.00 uur plaats in De Pauw, Rijksstraatweg 11 in Warnsveld.
“Elke noot is doordrenkt met passie, improvisatie en pure muzikale vreugde. Ontspan en geniet van deze geweldige band, laat je meevaren op de Mississippi met een prachtige paddlewheel, oftewel: schoepenrad-salonboot. The Hot Paddlewheel Jazzband onderscheidt zich van andere jazzbands uit dezelfde periode door hun specifieke focus op traditionele jazz en dixieland-stijl, geïnspireerd door vroege New Orleans-jazz. In tegenstelling tot grotere bigbands uit de jaren 20 en 30, zoals die met uitgebreide koper- en saxofoonsecties, blijft deze band trouw aan een intiemere bezetting met instrumenten zoals trombone, banjo, contrabas en drums. Hun stijl en repertoire richt zich meer op nostalgische jazztradities, terwijl andere bands vaak evolueren naar moderne stijlen of grotere orkestraties”, aldus de organisatie.
“Ben je klaar om vol overgave mee te swingen, wanneer je dat wilt te dansen, maar vooral te genieten van de warme klanken van The Hot Paddlewheel Jazzband? Dompel je dan onder in de sfeer van de zuidelijke staten van de Verenigde Staten met hun traditionele New Orleans-jazz. Verwacht een virtuoze topklarinettist, blazers met karakter en een swingende ritmesectie, ideaal voor een swingende middag met een portie vrolijke, zonnige jazz.”
De bezetting van de band: Wim Schoup (trombone/zang), Bruno Van Acoleyen (trompet/zang), Peter Verhas (klarinet/sax), Leo De Potter (banjo/gitaar), Frederik Van Den Berghe (drums) en Stef Willems (contrabas). De entreeprijs bedraagt €15,-, contant of per pin te voldoen. Kaarten zijn alleen verkrijgbaar aan de zaal vanaf 13.30 uur.