Onderwijs
DEVENTER – Met het behalen van de steunbetuigingen voor vwo-licentie zet de nieuwe middelbare school UiterWaarden in Deventer een belangrijke volgende stap. Vanaf augustus 2026 kunnen leerlingen behalve in de brugklas (mavo/havo/vwo) ook instromen in een klas 4 havo/vwo: een kleine, overzichtelijke groep waarin ruimte is voor persoonlijke groei en rust.
UiterWaarden staat bekend om haar vernieuwende onderwijsaanpak, bouwt hiermee verder aan een alternatief binnen het Deventer voortgezet onderwijs: een school waar leerlingen niet opgaan in de massa, maar waar iedereen wordt gezien. “Maak je havo/vwo af op een plek waar zelfvertrouwen, nieuwsgierigheid en ontspanning samen gaan.”
Kleine school, grote aandacht
“Het behalen van steunbetuigingen voor vwo voelt als een bevestiging van wat we hier doen”, zegt Ninke Beunk, initiatiefnemer van UiterWaarden. “We zijn er voor leerlingen die hun weg soms moeilijk kunnen vinden in het reguliere onderwijs. Met de nieuwe 4 havo/vwo-klas bieden we jongeren die onderweg zijn naar hun eindexamen meer keuze. Daarbij kiezen we bewust voor kleinschaligheid. Geen volle roosters, geen jachtigheid:
“Het gaat ons om kwaliteit en om menselijkheid”, zegt Beunk. “We helpen leerlingen hun diploma te halen, en leren ze hoe je goed in het leven staat, met zelfvertrouwen, nieuwsgierigheid en ontspanning.”
Twee momenten om kennis te maken
UiterWaarden organiseert twee evenementen waar toekomstige leerlingen en ouders de school kunnen ervaren:
Een inhoudelijke avond over de onderwijsaanpak, de nieuwe 4 havo/vwo-klas en de persoonlijke begeleiding.
Een luchtige kennismaking met warme chocolademelk aan de waterkant. Waar maak jíj de duik volgend jaar? Beunk: “We merken dat een echte ontmoeting het meeste zegt. Of je nou komt voor de informatie, of voor de duik, we laten graag zien wie we zijn.”
Aanmelden
Leerlingen die hun havo/vwo willen afronden in een rustige, persoonlijke omgeving, kunnen zich oriënteren via www.uiterwaarden.school. Aanmelden voor de voorlichtingsavond of de nieuwjaarsduik kan via de website. “Maak je havo/vwo af op een plek waar zelfvertrouwen, nieuwsgierigheid en ontspanning samen gaan.”