Stedendriehoek
𝐃𝐞𝐯𝐞𝐧𝐭𝐞𝐫 𝐩𝐞𝐭 en 𝐰𝐚𝐭𝐞𝐫𝐟𝐥𝐞𝐬
Op pad tijdens Deventer op Stelten of een ander uitje? Blijf cool en gehydrateerd met de Deventer pet en herbruikbare waterfles.
Ideaal om jezelf te beschermen tegen de zon én om wat bij te vullen bij een tappunt in de stad. Aan de fles hangt een QR-code met alle Deventer watertappunten. Ook een leuk aandenken aan jouw dagje uit in Deventer.
De pet is verkrijgbaar in onder andere rood, groen, zwart, blauw en wit en kost 11,95 euro. De rode waterfles met erop Deventer iconen kost 7,50 euro. Beide zijn verkrijgbaar bij VVV Deventer, Brink 89 of via www.deventerwebwinkel.nl
Boekenschat
Deze zomer ontdek je in de Broederenkerk het fascinerende verhaal van de Deventer Boekenschat: drie unieke, eeuwenoude handschriften met schitterende boekbanden.
Hoewel de originele codices, de Lebuinuscodex, Bernulphuscodex en Ansfriduscodex, veilig bewaard blijven in Museum Catharijneconvent in Utrecht, biedt de tentoonstelling een indrukwekkende inkijk in deze kostbare werken met grootformaat reproducties. Ontdek hoe deze middeleeuwse topstukken uit de 9de tot 11de eeuw hun weg vonden naar Deventer en hoe ze vandaag de dag nog altijd tot de top van de West-Europese boekkunst behoren. Wie het hele verhaal wil horen: elke donderdag en vrijdag om 14.00 uur zijn er gratis rondleidingen door de samenstellers van de expositie, Joseph Paardekooper en Hein te Riele. Reserveren is niet nodig, gewoon binnenlopen.
Locatie: Broederenkerk Deventer, Broederenstraat 18, open woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur.
Muziek op het Vogeleiland
Elke zondagmiddag tot 15 september kan er weer genoten worden van muzikale optredens op Deventers mooiste plekje: het Vogeleiland.
Programma
6 juli – Hip in the Park – Hans Vandenburg (rock)
13 juli – Hip in the Park – Ralph de Jongh (blues/rock)
20 juli – Seattle (grunge)
27 juli – Dav ID (pop)
3 augustus – KinderboekEiland (Deventer Boekenmarkt)
10 augustus – Scrambled (covers)
17 augustus – Henk & Danique (akoestische covers)
24 augustus – Danique de Graaf (singer-songwriter)
31 augustus – Soulfood Acoustics (soul/pop)
6 & 7 september – Wine at the Park (via Parkcafé Mees)
13 & 14 september – Open Monumentenweekend met MonkeyJam (zaterdag) en Hanzestadband (zondag)
Locatie: Vogeleiland, Stationsstraat 2, tijd 14.00 tot 16.30 uur, toegang gratis.