Sport

Stadionloop van Pim Oostendorp daverend succes

Dit jaar is Pim Oostendorp (77 jaar) met een ongekend enthousiasme langs alle stadions van de Eredivisie gelopen. Dat deed hij niet alleen omdat hij energie voor duizend heeft; vooral om geld op te halen voor heel belangrijke doelen: Stichting Rotaplast en de faciliteiten voor mindervalide supporters van zijn cluppie Go Ahead Eagles.

Het is bewonderenswaardig, de energie die Pim nog steeds heeft. Zelf weet hij niet anders: “Mijn hele leven ben ik bezig, wil ik nieuwe dingen doen, alles proberen. Ik ben gezond en voel me superfit. Het leven is te kort om daar geen gebruik van te maken! Ik wilde ook iets voor Go Ahead doen, en daar heb ik dit jaar werk van gemaakt.” Eén van de doelen van zijn actie was al heel snel duidelijk voor hem. “Ik kom al sinds de jaren ‘60 bij Go Ahead en als jonge jongen viel het me al op dat mindervalide supporters geen geweldige plekken in het stadion hebben. Ze zitten niet overdekt en kunnen niet de wedstrijd bekijken op de manier zoals de andere supporters dat wel kunnen. Bij Go Ahead was dat niet zo slecht geregeld, hoor. Maar het kan altijd beter, en daar wil ik aan bijdragen.”

Dan de actie: Pim heeft in de afgelopen periode langs alle achttien stadions van de VriendenLoterij Eredivisie gelopen, en dat deed hij in 28 etappes. Dat is een totaal van ongeveer 600 (!) kilometer. Voor iedere wandeling is een dagsponsor geregeld en bij elke club waar Pim kwam, deelde hij warmtedekens uit. Waarvoor? Voor de mindervalide supporters van de desbetreffende club. Het geld dat hij ophaalt voor Go Ahead Eagles gaat naar een nieuwe mindervalidentribune die zal worden gebouwd in De Adelaarshorst; een práchtig initiatief. “Het zou daarbij heel mooi zijn als de gemeente zijn verantwoordelijkheid zou nemen om dit te ondersteunen”, aldus Oostendorp. “Go Ahead Eagles brengt Deventer samen en ten opzichte van een heel groot deel van de Deventer bevolking zou ondersteuning hiervan meer dan terecht zijn.” De rest van het geld gaat dus naar Stichting Rotaplast Nederland, die levens veranderende operaties uitvoert voor kinderen met hazenlippen of open gehemeltes. Maar om geld op te halen heb je sponsoren en donaties nodig. Laat dát maar aan Pim Oostendorp over: “Door mijn carrière heb ik een enorm netwerk op weten te bouwen. Ik heb een commerciële achtergrond en daardoor heb ik de hele wereld mogen zien. Ook heb ik de commerciële zaken bij Go Ahead Eagles gedaan, een aantal decennia geleden.”

Het avontuur van de stadionloop begon allemaal in 2020. “Eigenlijk werden toen de eerste zaadjes hiervoor al geplant”, vertelt Pim. “Samen met Arno Fischer heb ik toen het Pieterpad gelopen, het pad van Pieterburen tot aan Maastricht. Een tocht van bijna 500 kilometer. Tijdens die route zamelden we geld in voor onze vriend Henko Meijer, die aan de ziekte ALS leed. In 2022 liep ik nog een keer het Pieterpad met Jules Plevier en Jos Willems, die net als ik lid zijn van Rotary Club Voorst. Dit deden we om geld op te halen voor in totaal vier projecten, waaronder voor het aardbevingsgebied in Turkije en een school in Tanzania.” Binnen Go Ahead Eagles kreeg men ook hoogte van deze bijzondere projecten. “Met Kees Vierhouten ben ik toen, zo begin 2023, gaan sparren. Of ik een sociaal project voor m’n club zou kunnen doen. Dat uiteindelijk dít uit de gesprekken met Kees is gekomen, is voor mij geweldig. En dat het zó’n succes is geworden, dat had ik van tevoren óók weer niet durven dromen. Niet normaal, toch?!’’

Pim benadrukt dat hij dit absoluut niet alleen heeft gedaan. “Ik ben dan wel de aanjager, maar als er niemand met je mee loopt, dan loop je daar ook maar voor lul”, vertelt hij. Er zijn zoveel mensen die met me mee hebben gelopen, maar ook die me hebben ondersteund met bijvoorbeeld administratie, catering, filmen… Echt met van alles. Ik wil daarom Jos, Jules, Emile, Jos, Alie, Richard en Mieke, Ruben, Kasper, Henk, Remco, Juliën, Arno, Ottilia en Wim bedanken voor alle hulp in het afgelopen jaar. Het zijn allemaal toppers.”

Het resultaat na het voltooien van de stadionloop is dan ook ronduit verbluffend te noemen. In totaal is er €168.000,- ontvangen via sponsoren en €37.000,- uit donaties. Hieruit zijn 325 warmtedekens betaald voor mindervaliden van de bezochte voetbalclubs, en andere overige kosten bedragen in totaal rond de €40.000,-. Het voorlopige resultaat komt daarmee op maar liefst €150.000,-. Honderdvijftigduizend euro. Een duizelingwekkend hoog bedrag. Maar: “We zijn er nog niet!”, benadrukt Pim stellig. “Vanaf het begin van de actie heb ik een doel voor ogen gehad, dat was twee ton. We gaan de komende tijd vol aan de bak om dit doel te behalen en we gáán dat halen. Er komen nog een paar mooie acties aan!” Houd hiervoor onder andere de site van de Stadionloop in de gaten.

Go Ahead Eagles bedankt Pim Oostendorp en zijn team voor het geweldige bedrag dat is opgehaald en wenst hem ontzettend veel succes in de komende periode. Daarnaast willen we alle sponsoren en andere betrokkenen bedanken voor alle bijdrages.

Op YouTube hield Pim zijn volgers op de hoogte van alle ontwikkelingen rond de Stadionloop. Deze video’s zijn gemaakt door de Rocketboys.