“Af en toe ga ik nog terug naar Ghana, naar mijn roots. Een groot deel van mijn familie woont er nog steeds. Maar zelf zijn we toen ik zes jaar was naar Amsterdam verhuisd, en later naar Gorinchem.” In zijn jeugdjaren heeft Rick zijn liefde voor het voetbal gevonden. “Ik ben altijd een voetbaldier geweest”, aldus Adjei. “Uiteindelijk heb ik het geschopt tot de beloften van FC Den Bosch, dus vergeleken met de jongens hier heb ik zelf een bescheiden voetbalcarrière gehad. Op een gegeven moment degradeerde het eerste elftal van Den Bosch en moest er financieel ruimte worden gemaakt. Daarna ging ik spelen bij de topamateurs. Qua posities heb ik het hele veld gezien. Ik begon als spits, speelde later als middenvelder en werd soms centraal achterin neergezet. Met terugwerkende kracht ben ik daar blij mee. Het helpt me als trainer enorm, omdat ik spelers op meerdere posities kan coachen en begrijpen.”
Het grotere geheel
Naast het voetbal heeft Rick Adjei altijd een maatschappelijke carrière gehad. “Vooral in de logistiek”, vertelt hij. “Daar heb ik leidinggevende functies gehad en heb ik veel moeten onderhandelen, bijvoorbeeld met rederijen over transport en prijzen. Op die manier heb ik veel geleerd over communicatie, relaties en het managen van mensen. Dat neem ik nu mee in het trainersvak.” En in dat trainersvak is Rick nog láng niet klaar. “De komende jaren wil ik mijn bijdrage leveren aan deze mooie club. Voor mij staat de volgorde altijd vast: eerst de club, dan het team en dan je eigen ambitie. Die volgorde houd ik aan bij spelers, maar ook bij mezelf. Mijn ambitie is om ooit weer hoofdtrainer te worden, maar voor nu wil ik vooral leren en mezelf verder ontwikkelen. Ik ben iemand die keuzes maakt op gevoel. Zo ben ik ook bij Go Ahead terechtgekomen. En het belang van Go Ahead Eagles gaat áltijd voor. Binnen dat grotere geheel is er ruimte om zelf te groeien.
“Maar het is een fantastische omgeving om in te werken”, glundert Rick. “Ook al zijn er nog wel dingen waar ik soms aan moet wennen, hoor. Ik heb nog nooit gewerkt in het oosten van het land en daar komt ook een andere cultuur bij kijken. Mensen hier zijn nuchter en af en toe wat minder direct dan in het westen van het land. Maar ik begin dat steeds meer te waarderen. Ik houd er sowieso wel van om nieuwe mensen te leren kennen, ook al kost het soms wat tijd.” Rick zit hier steeds meer op zijn plek en besluit met de hoopvolle woorden: “We gaan er echt wat moois van maken dit seizoen.”