Stedendriehoek

Proces-Verhaal in de bibliotheek

DEVENTER – Op vrijdag 29 augustus vindt van 20.00 tot 22.00 uur in de theaterzaal van Bibliotheek Deventer, Stromarkt 18, de derde editie van Proces-Verhaal plaats. “Deze editie verwelkomen we dichter en theatermaker Gershwin Bonevacia. Met Proces-Verhaal kruipen we in het hoofd van mensen die kunst maken met taal: wat is het verhaal achter hun maak-, leer- en groeiproces?

Gershwin Bonevacia is een veelzijdig artiest: dichter, schrijver, muzikant en podcast- en theatermaker. Van 2019 tot 2022 was hij stadsdichter van Amsterdam. Zijn werk is diepgeworteld in de hedendaagse poëzie, met succesvolle dichtbundels als ‘Ik heb een fiets gekocht’ (2017), ‘Toen ik klein was, was ik niet bang’ (2021) en ‘De stad is ook van mij’ (2024). De afgelopen jaren heeft Gershwin zijn artistieke horizon verder verbreed. Dit jaar debuteert hij met zijn eerste muzikale project.

Daarnaast krijgt lokaal talent het podium en is er muziek van Johanneke ter Steege. Kaarten zijn verkrijgbaar via bibliotheekdeventer.op-shop.nl/8060/proces-verhaal/29-08-2025.