Stedendriehoek

Nieuws uit de gemeente Deventer

Doortrappen Deventer 2025

Het programma Doortrappen Deventer streeft naar veilig fietsen tot je 100ste. In mei, juni en juli worden diverse activiteiten georganiseerd met aandacht voor verkeersveiligheid, valpreventie en het informeren over het gebruik en aanschaf van de juiste fiets.

Nederland is een echt fietsland: al van jongs af aan leren we fietsen. En ook als we ouder worden, blijven we graag zo lang mogelijk fietsen. En dat is natuurlijk heel mooi, want het heeft veel voordelen: door te fietsen blijf je langer gezond(er), sociaal en zelfredzaam. Maar er ontstaan ook meer uitdagingen: de fietspaden worden drukker, het verkeer gaat sneller, de reactiesnelheid gaat omlaag en op een elektrische fiets gaat het harder.

Activiteiten Doortrappen Deventer 2025
In mei, juni en juli worden verschillende activiteiten georganiseerd. Voor iedereen die nu veilig en zeker fietst en dat vooral lang wil blijven volhouden. En voor de vitale fietser die de overstap wil maken naar een elektrische fiets. Doortrappen Deventer 2025 is een samenwerking tussen Gemeente Deventer, Carinova, Sportbedrijf Deventer, WSV de Zwaluwen, Riesewijk tweewielers, VVN en Fietsersbond.

Cursus Doortrappen 20 en 25 mei 2025
WSV de Zwaluwen en Riesewijk Tweewielers organiseren in samenwerking met Sportbedrijf Deventer de cursus Doortrappen. Een gezellige, maar vooral informatieve ochtend of middag. Je frist in één ochtend jouw fietstechniek op. Op de wielerbaan wordt geoefend met bochten nemen, in een groep fietsen en andere fietstechnieken die direct in de praktijk gebruikt kunnen worden. Alles om veilig en vertrouwd te blijven fietsen.

VVN Opfriscursussen 18 en 25 juni 2025
Veilig Verkeer Nederland organiseert in samenwerking met gemeente Deventer twee VVN opfriscursussen in Deventer. Tijdens de bijeenkomst ga je met een trainer en elkaar in gesprek over verkeersregels en -gedrag. Onderwerpen die aan bod komen: slim omgaan met drukke fietspaden, kwetsbaarheid in het verkeer en veilig fietsen.

Meer informatie en aanmelden
Op www.sportindeventer.nl/doortrappen staat meer informatie over de activiteiten. Op de site kun je je ook aanmelden voor één van de cursussen. Deelname aan de cursussen is gratis.


 

27 woningen aan de Brink voor kwetsbare mensen

Het is mogelijk om in het pand aan de Brink 40-43 27 appartementen te maken voor mensen met psychiatrische, verslavings-, lichamelijke en/of sociale problemen. Gemeente Deventer wil het pand nu kopen en vervolgens verhuren aan Tactus om dat plan uit te voeren.

Dat is het voorstel van het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad, gebaseerd op een onderzoek naar de haalbaarheid. In dat onderzoek is gekeken naar de bouwkundige staat van het pand, de aanpassingen die aan het pand nodig zijn, de financiële haalbaarheid en hoe deze woonvoorziening goed in de buurt past.

Rust in de binnenstad

De woningen zijn bedoeld voor mensen waarvan de meesten nu ook al in de Deventer binnenstad verblijven, maar dan zonder woon- of verblijfplaats. Een vaste woonplek, met 24 uur per dag, 7 dagen in de week begeleiding en toezicht, heeft een positieve invloed op het leven van deze inwoners. De ingang van het gebouw wordt verplaatst van de Brink, naar Achter de Muren.

Hard nodig

Woningen als deze zijn volgens wethouder Ilse Duursma (Beschermd Wonen/ Maatschappelijke Opvang) hard nodig: “Iedereen in Deventer, ook deze kwetsbare mensen, heeft recht op een plek om te wonen. Dat het onderzoek laat zien dat het haalbaar is, daar ben ik echt heel blij mee, want het vermindert ook druk op andere opvangvoorzieningen.”

Rust

Die betere doorstroming is ook voor Tactus belangrijk. Walter de Vos, directeur bedrijfsvoering bij Tactus: “Het gaat om mensen met langdurige verslavingsproblematiek, die hiermee een vaste woonplek krijgen. Dat zorgt voor rust en stabiliteit in het leven van deze mensen. Het draagt ook bij aan minder overlast in Deventer. Dat is de ervaring van Tactus met soortgelijke voorzieningen in steden als Zwolle, Almelo, Hengelo, Enschede en Apeldoorn.”

Ontbrekend

Naast de gemeente en Tactus, draagt Salland Zorgkantoor bij aan het realiseren van deze woningen. Zij doet dit door het verstrekken van een hoger tarief aan Tactus, die daarmee de huur weer kan betalen. Directeur Paul Offringa: “Wij zien deze woningen als noodzaak, omdat zij voorzien in een duidelijke zorgbehoefte. In het geheel van ons zorgaanbod, ontbrak deze voorziening nog.”

Meenemen

Tijdens het haalbaarheidsonderzoek zijn pandeigenaren en vertegenwoordigers van bewoners en ondernemers regelmatig bijgepraat over de stand van zaken. Die groep wordt ook tijdens de verbouwing betrokken bij de manier waarop het plan wordt ingepast in de omgeving.

Vervolg

De gemeenteraad besluit definitief over de aankoop van het pand door de gemeente. Op 28 mei staat de eerste avond gepland waarin de raad over dit onderwerp spreekt. Dan is er ook gelegenheid voor insprekers.

Informatie en uitnodiging

Uitgebreidere informatie, vragen en antwoorden staan op www.deventer.nl/tactusbrink. Omwonenden, ondernemers en andere belanghebbenden uit de binnenstad zijn via een brief uitgenodigd voor een inloopbijeenkomst. Gemeente Deventer en Tactus laten dan enkele schetsen van de nieuwe inrichting zien en beantwoorden vragen over het haalbaarheidsonderzoek en het vervolg. Voor vragen en opmerkingen kunnen mensen mailen naar tactusbrink@deventer.nl.


 

Maand van Centrum&Schil: lezingen, rondleidingen, expositie in Stadsetalage

Deventer is volop in beweging: we bouwen aan levendige woon-, werk- en verblijfsgebieden in en rondom het historische centrum. Van 19 mei tot en met 15 juni is het daarom de Maand van Centrum&Schil: met rondleidingen, lezingen en een expositie over de ontwikkelingen in de binnenstad van Deventer en het gebied daaromheen.

Aantrekkelijk
Deventer groeit, en dat is goed: de groei helpt ons om onze arbeidsmarkt te versterken en onze gemeente te verjongen. Zo blijven we ook in de toekomst een aantrekkelijke woon- en werkstad. De binnenstad en het gebied eromheen, oftewel Centrum&Schil, zijn bij uitstek aantrekkelijke plekken om nieuwe woningen en bedrijven te bouwen: in de buurt van opleidingen, openbaar vervoer, horeca, winkels, cultuur en IJssel.

Woningen, werkplekken, groen en ontmoetingsplekken
Er gebeurt al veel in Centrum&Schil, en de komende jaren gaat er nog meer gebeuren. Met nieuwe woningen, werkplekken, groen en ontmoetingsplekken. We investeren in de openbare ruimte, in straten en wegen en we bouwen ‘mobiliteitshubs’ rond het centrum: plaatsen waar je kunt overstappen van de ene naar de andere manier van vervoeren. En er komen nieuwe verbindingen voor voetgangers en fietsers van de hubs naar het centrum.

Om inwoners, ondernemers en andere belangstellenden te informeren over al deze ontwikkelingen, is het van 19 mei tot en met 15 juni 2025 de Maand van Centrum&Schil,.

Tijdens deze maand:

  • is er een expositie over Centrum&Schil in de Stadsetalage, met onder meer maquettes van de diverse projecten, veel beeldmateriaal. Van woensdag tot en met zaterdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur, vrije inloop.
  • zijn er lezingen over de vier focusgebieden uit Centrum&Schil: de historische binnenstad, de Vestingzone, stadscampus de Kien en de werkgebieden in ontwikkeling.
  • zijn er georganiseerde rondleidingen door het gebied, en ligt er ook een papieren rondleiding in de Stadsetalage voor u klaar om zelfstandig de route door de stad te lopen.
  • zijn er diverse openbare inloopmomenten in de Stadsetalage, waar u in gesprek kunt met ambtenaren die betrokken zijn bij Centrum&Schil.

Het programma staat open voor iedereen: bewoners, ondernemers, professionals en nieuwsgierige bezoekers. Entree en deelname zijn gratis.

Bekijk www.deventer.nl/maand-van-centrumschil het volledige programma. Aanmelden voor rondleiding en/of lezing is noodzakelijk, want vol = vol.

Locatie: Stadsetalage, Grote Kerkhof 1, Deventer, links naast de entree van het stadhuis.