Stedendriehoek
DEVENTER – De Bibliotheek Deventer opent maar liefst drie menstruatieproducten-uitgiftenpunten (MUPs), verspreid over Deventer. Meiden en vrouwen die krap bij kas zitten, kunnen hier een gratis verpakking maandverband of tampons meenemen.
Dankzij de bibliotheek is er zowat een verdubbeling van het aantal plekken in Deventer waar je een gratis menstruatieproduct kunt vinden: van vier naar zeven MUPs.
Eén op de acht Nederlandse meiden en vrouwen heeft niet altijd geld voor maandverband of tampons. Bij maar liefst 400.000 vrouwen is er zelfs nooit geld voor zulke producten. Wereldwijd betreft het miljoenen vrouwen. Menstruatie-armoede noemen we dat. Menstruatie-armoede leidt ertoe dat deze vrouwen thuisblijven van school of zich ziek melden op het werk. Het veroorzaakt een gebrek aan hygiëne met daarbij behorende gezondheidsrisico’s. Het geeft stress en zorgt voor ongelijkheid, doordat kansen op school of werk gemist worden.
Men vindt de nieuwe MUPs in: Bibliotheek Centrum – daar hangt een kastje in het verschoningstoilet op de tweede verdieping. In de Bibliotheek Colmschate en in de Bibliotheek Keizerslanden hangen kastjes op de damestoiletten. De Bibliotheek Deventer is blij om met de kastjes een bijdrage te leveren aan het tegengaan van armoede en ongelijkheid in de binnenstad en de wijk.