Stedendriehoek

De Tweede Wereldoorlog en nu

DEVENTER – Vrijheid is het vechten waard. Tachtig jaar geleden en nu opnieuw. Tijdens de bevrijdingsweek van Deventer houdt historicus Ewout van der Horst, directeur-bestuurder van erfgoedorganisatie Deventer Verhaal, enkele presentaties over de actuele betekenis van de Tweede Wereldoorlog.

Tachtig jaar vrijheid is bijzonder actueel in het licht van de wereldwijde ontwikkelingen. Vrijheid staat op veel plaatsen onder druk. Welke lessen kunnen we daarbij uit de Tweede Wereldoorlog trekken? In zijn presentatie geeft Van der Horst een beeld welke vrijheden tijdens de oorlog in het gedrang kwamen en trekt dit door naar de actualiteit.

De presentaties zijn gratis toegankelijk en vinden plaats op: donderdag 10 april om 20.00 uur in Gemeenschapshuis De Kuip in Colmschate, vrijdag 11 april om 15.00 uur in de Bibliotheek Deventer aan de Stromarkt, zaterdag 12 april om 13.00 uur in Sociëteit De Hereeniging aan de Grote Poot.