Algemeen

Veelzijdige expositie in galerie DNA

DEVENTER – Galerie DNA in Deventer presenteert deze maand, tot en met zaterdag 27 december, een veelzijdige expositie met schilderijen van drie kunstenaars: Gaby Bovelander, Jan van Dijk en Marjoleine Maessen. Elk van hen toont een eigen beeldtaal – van lyrische abstractie en magisch-realisme tot intuïtieve verkenningen in vorm en kleur.

Beeldend kunstenaar Gaby Bovelander (1931-2020) laat een omvangrijk en divers oeuvre na, beheerd door de Stichting Gaby Bovelander. In haar vroege periode speelde het surrealisme een belangrijke rol, waarna zij een magisch-realistische beeldtaal ontwikkelde: desolate landschappen, bevolkt door fantastische figuren en vormen. Later volgde ook een periode van lyrische abstractie, waarin krachtige, sobere composities centraal staan.
Haar herinneringen aan het interneringskamp Banjoe Biroe op Java – jaren van ontbering – keren in diverse uitingsvormen terug in haar oeuvre. Thema’s als licht, natuur, menselijkheid, bestaan en vergankelijkheid vormen een rode draad in haar werk.
Het boek ‘Gaby Bovelander – Wie licht blijft zien, loopt nooit in duisternis’ (Van Spijk Art Books, 2021, geschreven door Lies van de Beek) is tijdens de expositie verkrijgbaar voor €29,95.

Voor Jan van Dijk is schilderen een interactief en onderzoekend proces. Zijn werk ontstaat door een voortdurende wisselwerking tussen idee en uitvoering: schetsen, loslaten, overschilderen, schuren, glaceren en opnieuw opbouwen. Daarmee zoekt hij naar atmosfeer, spanning, textuur en compositie. “Schilderen is een interactie. Ik beweeg mee in het proces van schilderen, loslaten, aanvullen, weghalen en glaceren.”

Marjoleine Maessen volgde onder andere de opleiding Genezend Tekenen en de Academie ’t Pad. Ook kreeg zij les van meerdere kunstenaars. Door Helene Jansen raakte zij geïnspireerd door het colorisme en de werking van kleureffecten. Voor Marjoleine is schilderen een intuïtief en vaak onvoorspelbaar proces. Haar abstracte werk varieert van uitbundig en kleurrijk tot ingetogen en mysterieus.
Ook zijn tijdens deze expositie beelden te zien van Anneke Mensink en Noëlla Moen.

Over galerie DNA

Galerie DNA is een Deventer podium voor hedendaagse kunst, met aandacht voor zowel gevestigde kunstenaars als nieuw talent. De galerie staat bekend om een divers en zorgvuldig samengesteld programma waarin actuele thema’s, vakmanschap en experiment samenkomen. De ruimte vormt een ontmoetingsplek voor kunstliefhebbers en bezoekers uit de regio en daarbuiten. Galerie DNA is gevestigd aan Golstraat 9 in Deventer. Zie de website www.galeriedna.nl.