Algemeen

Nieuws van de gemeente Deventer

‘AAN in het donker’: check je licht voor vertrek

De dagen worden korter en steeds meer mensen fietsen in het donker naar school, werk, sport of vrienden. Heb jij je licht aan?

Uit onderzoek blijkt dat in Nederland ruim 20% van de fietsers in het donker rijdt zonder goede verlichting. Vooral jongeren gaan nog vaak zonder licht de weg op. Het risico is groot: het aantal ernstige fietsongevallen in het donker ligt ruim twee keer zo hoog als overdag. Daarom: check je licht voor vertrek en zet het aan. Is het kapot, repareer het of laat het repareren. Wel zo veilig!

AAN in het donker

AAN in het donker is een landelijke fietsverlichtingscampagne die jongeren eraan herinnert hun licht aan te zetten (of eerst te repareren) en ouders oproept dit te stimuleren. Het doel: meer jongeren veilig zichtbaar de weg op in de donkere maanden.


 

Bladeren: weghalen waar het moet, laten liggen waar het kan

Het is weer de tijd van vallende bladeren. Bladeren zijn goed voor de voeding en de samenstelling van de grond. Er leven allerlei beestjes onder het blad en egels schuilen er graag in. Maar gevallen blad kan óók voor gevaarlijke situaties zorgen. Op wegen en paden ruimt het Groenbedrijf daarom het blad op tijdens de jaarlijkse bladactie.

Weghalen waar het moet, laten liggen waar het kan

De bladactie in samenwerking met de gemeente Deventer, Circulus en De Schoon Familie start in week van 17 november. Eind oktober is het Groenbedrijf al begonnen met de voorbereiding. Denk hierbij aan vegen, blazen en bladkorven neerzetten.

Bladoverlast? Zo pakken we dit samen aan

Elk jaar plaatst de Deventer Schoon Familie zo’n 100 egelvriendelijke bladkorven. Help een handje mee door het blad in de korven te doen. Let op dat je er alleen blad in doet. Als de korven vervuild raken met takken of ander afval, kunnen we het niet hergebruiken. Zonde toch?

Geef het blad een tweede leven in je eigen tuin. Bladeren bieden bescherming en voeding voor planten en dieren. Gebruik de bladeren als een laag materiaal die je boven op de grond legt om deze tegen droogte te beschermen en onkruidgroei te voorkomen. Of gooi ze op je composthoop. Het bodemleven is je dankbaar!

Bij jou in de wijk

Op de website van gemeente Deventer (www.deventer.nl/bomen-planten-en-groenbeheer/bomen/bladactie) vind je meer informatie over de bladactie. Daar lees je waar de bladkorven staan en wanneer we het blad opruimen in jouw wijk. Bladkorf vol? Bel dan Circulus via 0900-9552.

Ontstaat er een gevaarlijke situatie door bladoverlast? Geef dit dan door via www.deventer.nl/meldpunt-openbare-ruimte. Je hoeft niet te wachten op de jaarlijkse bladactie.

Zo maken we van blad een bodemverbeteraar

Blad dat we opruimen, gooien we niet zomaar weg. Juist niet! Daarvan maken we een bodemverbeteraar: bokashi. Bokashi ontstaat door het blad te laten fermenteren. In dit proces worden micro-organismen en gesteentemeel toegevoegd. Na het fermentatieproces van 8 tot 10 weken wordt het weer gebruikt in de plantvakken in de gemeente. Zo verrijken we de bodem en voeden we de planten! Op www.hetgroenbedrijf.nl/blad-bokashi-bodemverbeteraar lees je meer over bokashi.


 

Mooi verhaal!

Omkijken naar elkaar. Dat is niet alleen welkom als er hulp nodig is, het maakt het (samen)leven vaak ook leuker. In deze serie delen Deventenaren hun verhaal. Deze keer: Happen in de Hoven zorgt al tien jaar voor gezelligheid en verbinding op de Worp

Het is maar de vraag wie het meeste geniet: de ouderen van de Worp die smullen van een lekker diner, óf de vrijwilligers uit de buurt die het kookteam vormen. “Dit is superleuk om te doen”, vertelt Yvonne Blom, die vanavond meehelpt met het voorbereiden en serveren van het drie gangen-menu in buurthuis ’t Hovenhuus.

Samen koken, samen eten: dat verbindt. Dat merkt Yvonne elke maand weer, als zij meedoet met wat in de buurt bekend staat als ‘Happen in de Hoven’. “Het is heel simpel eigenlijk, maar juist daarom zo speciaal. Wij houden allemaal van koken, het is mooi om daar andere mensen een fijne avond mee te bezorgen.”

Elke tweede vrijdag van de maand kunnen mensen zich aanmelden om voor een heel klein bedrag mee te eten, alleen in de vakantiemaanden juli en augustus slaat het kookteam over. Yvonne: “Meestal zit het goed vol! We serveren drie gangen en met kerst maken we er nog iets extra’s van. We koken het liefst met seizoenproducten en kopen zoveel mogelijk lokaal in. Ook gebruiken we de oogst uit de eigen volkstuinen en straks hopelijk ook met de opbrengst uit het nieuwe voedselbos in de buurt.”

Jong en oud bij elkaar

Maandelijks komen vaste gasten af op het samen eten, maar het kookteam doet ook zijn best om nieuwe mee-eters aan te moedigen om te komen. “Er zijn best wat ouderen voor wie dit een moment is om buurtgenoten te ontmoeten”, weet Yvonne. “En is iemand slecht ter been of ligt er een keer sneeuw, dan helpen de mensen elkaar. Als het nodig is dan halen wij iemand op.”

Vanavond zijn er twee nieuwe gasten. Die hoorden op een zomerborrel – georganiseerd in samenwerking met het Voor Elkaar-team – over Happen in de Hoven en werden uitgenodigd om eens te komen. “Samen stap je toch makkelijker binnen als je hier nog nooit geweest bent”, vindt Tineke. En ja: ze overweegt zéker om zich nog eens aan te melden. “Leuk om te zien dat de leeftijden hier best gemixt zijn.”

Er lopen zelfs kinderen rond die meehelpen. Yvonne: “We vinden het leuk om ook kinderen te betrekken bij dit soort verbindende activiteiten. Zo leer je ze dat het belangrijk is om voor elkaar te zorgen in de buurt. Laatst hebben we bijvoorbeeld een high-tea georganiseerd in de Hovenschool: dat leverde leuke interactie op tussen jong en ouder.”

Gasten van het eerste uur

Het echtpaar Ab en Annie viert vanavond de trouwdag. “Lekker voordelig uit eten hier”, grapt Annie. “Zonder gekheid: we slaan niet graag over. Het is hartstikke gezellig altijd.” Annie was zelf jarenlang actief als vrijwilliger en zat ook in het bestuur van ’t Hovenhuus. Nog steeds draagt het paar een steentje bij waar maar kan, bijvoorbeeld bij het maandelijkse zwerfvuil ‘prikken’ in de buurt.

Nummer drie aan tafel heet ook Annie. Zij kwam vroeger met haar man. Nu zij weduwe is, is het maandelijkse uitje een mooie gelegenheid om bij te praten met haar oude buren. “Onze kinderen speelden vroeger met elkaar”, vertelt zij. “We zitten altijd aan deze tafel. Happen in de Hoven bestaat al tien jaar en wij doen ook al tien jaar mee. Heel leuk. Dit is gewoon een warme buurt, veel mensen kennen elkaar, zwaaien naar je of maken een praatje. Ik voel me daardoor niet alleen.”