Algemeen
DEVENTER – Traditioneel vindt voorafgaand aan de Poëzieweek in Nederland en Vlaanderen de jaarlijkse Deventer Gedichtenwedstrijd plaats, een samenwerking tussen MIMIK en de Bibliotheek Deventer. Ook dit jaar kan iedereen meedoen. Gedichten zijn welkom tot 10 januari 2026.
Thema Metamorfose
‘Metamorfose’ is het thema van de Poëzieweek en de wedstrijd. Agnes Schimmelpenninck, literair programmamaker van de Bibliotheek Deventer: “Van rups naar vlinder, van dag naar nacht, van woord naar gedicht. Metamorfose is overal: in de natuur, in ons lichaam, in onze gedachten en in onze samenleving. Het is een transformatie die uitdaagt, verrast en inspireert. Poëzie is natuurlijk bij uitstek het genre dat deze veranderingen vangt, verwoordt en verbeeldt. Ik verwacht dan ook dat dit thema heel veel oproept bij deelnemers. We laten ons graag verrassen.”
Bekendmaking winnaars
Op dinsdag 27 januari 2026 vindt de Deventer aftrap van de Poëzieweek plaats tijdens een bijzondere avond in MIMIK. Op deze avond lezen alle genomineerden van de Deventer Gedichtenwedstrijd hun gedichten voor op het podium. Aansluitend maakt een deskundige jury de prijswinnaars bekend.
Dit zijn de voorwaarden om mee te doen: