Algemeen
DEVENTER – Op vrijdag 2 januari van 13.30 tot 16.00 uur verzorgt museum EICAS een workshop waarbij kinderen zelf een Augmented Reality (AR)-tour gaan maken bij de tentoonstelling ‘Van Antwerpen naar de maan’ van kunstenaar Paul van Hoeydonck.
“In het atelier maken we ruimteschepen en nemen we filmpjes op voor een green screen die we samen gaan verwerken tot een AR-tour in het museum. De workshop is voor kinderen vanaf 9 jaar. Ervaring met AR is niet nodig. Om 16.00 uur is de familie van de deelnemers welkom om de AR-tour in het museum te komen bekijken.”
De kosten voor de workshop zijn €10,-. Meer informatie en aanmelden (voor 31 december 2025) via educatie@eicas.nl. Museum EICAS is gevestigd aan de Nieuwe Markt 12 in Deventer.
Paul Van Hoeydonck werd wereldwijd bekend met Fallen Astronaut — het enige kunstwerk dat ooit op de maan werd achtergelaten. Dit kleine, zilverkleurige aluminium figuurtje, geplaatst tijdens de Apollo 15-missie, staat symbool voor de menselijke drang om grenzen te verleggen en het onbekende tegemoet te treden.
Augmented Reality wordt ook wel toegevoegde realiteit genoemd. Via een telefoon of tablet zie je extra filmpjes, animaties of geluiden bovenop wat je in het echt ziet. Je kijkt door de camera van je tablet of telefoon en er verschijnt een wonderlijke nieuwe wereld: digitale magie in het museum.
“Museum EICAS vindt dat kunst voor iedereen toegankelijk moet zijn en dat nemen we best letterlijk. Deze keer leggen we de focus op kinderen omdat we het belangrijk vinden dat zij al op jonge leeftijd ervaren hoe waardevol en leuk het is om kunst te ervaren en te creëren. Museum EICAS organiseert AR-workshops omdat dit bijdraagt aan het vergroten van verbeeldingskracht, creativiteit en digitale vaardigheden. Daarbij vinden wij het belangrijk dat zij, door zelf te ontdekken hoe makkelijk je zelf de werkelijkheid kunt manipuleren, mediawijsheid ontwikkelen.”