Stedendriehoek
In mei staan drie (buiten)activiteiten gepland in en rond De Sprengen, de wijk die in deze editie van de Atlas van Apeldoorn centraal staat. Zo is men welkom bij het schaapscheerdersfeest en de kleedjesmarkt bij buurthuis Ons Sprengenhonk, kan men een lezing bijwonen en is er een wandelexcursie door het Sprengenpark. Deelname aan de activiteiten is gratis.
Vijftig jaar Belangenvereniging Sprengendorp wordt gevierd op zaterdag 10 mei, van 10.00 tot 15.00 uur, in en om buurthuis Ons Sprengenhonk, Wolweg 35c. Er is een schaapscheerdersfeest met herder Herbert van Schapenboerderijk De Luchte (ook bekend van StukTV en van het tv-programma Rachel en Elbert passen op) en een kleedjesmarkt, waar kinderen tot 14 jaar spulletjes kunnen verkopen. Opgeven kan door te mailen naar sprengendorp@gmail.com, maar wacht niet te lang: er is een beperkt aantal plekken en vol = vol.
Ook is er de lezing ‘Historie van De Sprengen’ op woensdag 14 mei, van 14.00 tot 16.00 uur, in Berkenhove, Koning Lodewijklaan 387B. Huub Ummels is amateurhistoricus en kenner van het Apeldoorns erfgoed. Tijdens deze lezing neemt hij je mee in de geschiedenis van de wijk De Sprengen, waar hij enthousiast over vertelt.
Verder is er nog de wandelexcursie Sprengenpark op zondag 18 mei, van 14.00 tot 15.30 uur. Wandel met een natuurgids van IVN door het Sprengenpark en ontdek onder andere waarom het ook in ecologisch opzicht een waardevolle plek is. De exacte startlocatie volgt nadat je je aangemeld hebt via www.ivn-apeldoorn.nl.
Meer over deze activiteiten en die in juni, augustus, september en oktober gepland staan, is te lezen op www.coda-apeldoorn.nl/atlas en in het gratis programmaboekje. Je kunt dit boekje onder andere ophalen bij CODA, Berkenhove, diverse winkels aan de Schuttersweg en de Koning Lodewijklaan en bij Primera en Cafetaria Charly aan de Asselsestraat.