Sport
APELDOORN – De Nederlandse Volleybalbond (Nevobo) mag in de zomer van 2027 opnieuw de wereldkampioenschappen beachvolleybal organiseren. Apeldoorn, Den Haag en Rotterdam zijn de speelsteden, hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.
Het is de tweede keer in de geschiedenis dat de WK beachvolleybal aan Nederland worden toegewezen. Ook in 2015 (zie foto) vond de mondiale titelstrijd voor mannen en vrouwen plaats in ons land, waaronder Apeldoorn. Meer dan 110.000 toeschouwers bezochten het evenement.
Wethouder Topsport Nick Derks is trots op de toewijzing: “Het is fantastisch dat Apeldoorn opnieuw het podium krijgt voor topsport van wereldformaat. De WK Beachvolleybal sluiten perfect aan bij onze ambitie om sport en bewegen zichtbaar te maken in de gemeente en mensen te inspireren. Samen met de Nevobo en provincie Gelderland gaan we er een onvergetelijk evenement van maken.” (Foto: TIG Sport & Events)