Sport
EPE – Voetbalde jij veertig jaar geleden bij SV Epe? Dan is de vereniging op zoek naar jou! Of eigenlijk: op zoek naar jouw toenmalige tenue. Daarop staat namelijk het logo van ‘Bouwbedrijf H. van Norel’.
Nu, vier decennia later, is de sponsorcommissie van SV Epe dus naarstig op zoek naar spelers die dat shirtje nog in hun bezit hebben. De reden? Het Eper bouwbedrijf (dat tegenwoordig bekend staat onder de naam Van Norel Bouwgroep, red.) was de afgelopen 40 jaar onafgebroken hoofdsponsor van de vereniging. In het kader van dit feestelijke jubileum is directeur Hans van Norel samen met de sponsorcommissie op zoek naar dat shirt van hun eerste sponsorjaar. Anne Veenemans en Herman van Ark vertellen namens de sponsorcommissie van SV Epe de achterliggende redenen: “Enerzijds omdat een gemeentelijk all stars-team samengesteld uit alle verenigingen van de gemeente Epe dat shirt gaan dragen in de wedstrijd die ze op 3 april gaan spelen tegen Oud-Feyenoord (met landelijke ex-profs). Dit is de vrijdagavond voorafgaand aan het SV Epe Jeugd Paastoernooi. Maar dat retroshirt van de seizoenen rondom 1985, 1986, 1987 willen we ook opnieuw uitbrengen om te verkopen. Aan leden en andere geïnteresseerden.”
Hans van Norel, directeur van de Van Norel Bouwgroep heeft wel een fraai ingelijst shirt in zijn bezit (zie foto). Maar dat is niet helemaal hetzelfde shirt, weet hij. “Dat ziet er toch iets anders uit. In het boek ’70 Jaar SV Epe’ dat in 2009 uitkwam, zijn foto’s te zien van het juiste tenue. Het zou zo mooi zijn als iemand dat tenue tijdelijk beschikbaar zou kunnen stellen, zodat de vereniging dat als voorbeeld kan gebruiken om een prachtig retroshirt te laten maken.”
Herman van Ark en Anne Veenemans hebben diverse ideeën om deze prachtige sponsormijlpaal extra luister bij te zetten. “Maar dat ligt helemaal aan de reacties die loskomen. Stel dat iemand zich meldt die al op een andere plek in Nederland woont, dan gaan we dat shirt als sponsorcommissie ophalen. Er zijn ook al ideeën om dat shirt in verschillende uitvoeringen te maken. Het geld dat daarmee binnengehaald wordt, vloeit natuurlijk rechtstreeks terug naar de vereniging.”
Als één van die SV Epe wedstrijdshirts van 40 jaar geleden teruggevonden wordt, dan komt er een intekenlijst om maten en uitvoeringen te inventariseren. “Uiteindelijk roepen we de SV Epe-liefhebbers die dat retroshirt gekocht hebben op om ergens in de wereld de mooiste foto met dat shirt te maken. De winnaar van die actie krijgt namens Hans van Norel en de Van Norel Bouwgroep een mooie prijs aangeboden.”
Maar dat is pas het eind van het bijzondere Van Norel-jubileumjaar. Daar zijn we nog lang niet. Eerst moet dat wedstrijdshirt boven water komen. Dus mocht je in de jaren tachtig in het eerste elftal van SV Epe gespeeld hebben, of ken je iemand die dat shirt nog in z’n bezit heeft? Meld je dan zo snel mogelijk bij Juwelier Huijssoon (de winkel van Anne Veenemans, red.) in Epe om het in te leveren en deze bijzondere SV Epe-actie af te trappen. Mensen die meer informatie over het shirt hebben, kunnen ook contact opnemen via mailadres sponsoring@svepe.nl. Info: www.svepe.nl.