Sport

csv Apeldoorn ontvangt hekkensluiter KHC  

door Henk-Jan van Beek

APELDOORN – Met nog zeven wedstrijden te gaan in de vierde divisie D staat csv Apeldoorn zaterdagmiddag voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen KHC. De bezoekers uit Kampen bevinden zich momenteel op de zestiende en laatste plaats van de ranglijst met elf punten uit 23 wedstrijden. csv Apeldoorn bezet de vijftiende plaats met zestien punten. Voor beide ploegen staat er dus veel op het spel in de strijd tegen degradatie. 

Net als csv Apeldoorn beleeft KHC een moeizaam seizoen en heeft het een doelsaldo van -32 (20 doelpunten voor, 52 tegen). De topscorers van de ploeg zijn Leroy Knol en Jonathan van Marle met ieder vier doelpunten, terwijl Ilias el Morabit, die in de winterstop terugkeerde, driemaal wist te scoren. Vorige week greep de club in door hoofdtrainer Jurjan Wouda te vervangen door Emiel Diender. Onder leiding van Diender ging KHC afgelopen zaterdag echter met 0-4 onderuit tegen DETO.

csv Apeldoorn kende een enerverende wedstrijd afgelopen weekend tegen TVC ‘28. In Tubbergen werd met 4-3 verloren, ondanks een sterke comeback. Kelly Joao zorgde voor de 1-1 ruststand, maar na rust liep TVC ‘28 uit naar 4-1. Toch wist csv Apeldoorn terug te komen via doelpunten van Laurence van den Enk en Cem Köse, waardoor het nog spannend werd in de slotfase, maar een gelijkmaker bleef uit.

De concurrentie in de onderste regionen won afgelopen zaterdag. Berkum versloeg DZC ‘68 in blessuretijd met 0-1 en WHC was met 4-2 te sterk voor HZVV. Hierdoor werd het gat voor csv Apeldoorn met de veertiende plaats, die recht geeft op nacompetitie, vergroot van drie naar vier punten. De achterstand op de veilige twaalfde plaats (DZC ‘68) blijft negen punten.

In de heenwedstrijd op Sportpark De Venen eindigde het duel tussen KHC en csv Apeldoorn in een 1-1 gelijkspel. Oud-csv Apeldoorner Rowan Lorist opende de score namens KHC, maar clubtopscorer Laurence van den Enk zorgde in de tweede helft voor de gelijkmaker.

csv Apeldoorn-KHC wordt zaterdag 22 maart om 15.00 uur gespeeld op het Orderbos en staat onder leiding van scheidsrechter A. Alkema. De wedstrijd wordt gesponsord door Bloemzaad Verkeersopleidingen.

Foto:

Aanvoerder Yorik Meijer van csv Apeldoorn in actie. (Foto: Wout van Zoeren/WoZoPro)