Stedendriehoek

Rotary RijssenReggeRegio wandelt ruim 10.000 euro bij elkaar voor aardbevingsslachtoffers Antiochië

Maar liefst 10.387,- euro heeft de wandelchallenge van Rotary RijssenReggeRegio voor de stichting Hope4Antioch op zaterdag 19 juli 2025 opgebracht. Deze stichting zet zich in voor hulp aan slachtoffers van de aardbeving in Antiochië, oftewel het huidige Antakya, in Turkije.

Op 6 februari 2023 werd het Turkse Antiochië getroffen door verwoestende aardbevingen. Duizenden mensen verloren hun leven en vrijwel de hele stad, inclusief huizen, scholen en ziekenhuizen, werd verwoest. De schade aan infrastructuur, zoals waterleidingen en rioleringssystemen, was enorm.

“Er wordt gewerkt aan de wederopbouw, maar nog steeds leven veel mensen in tijdelijke onderkomens, met beperkte toegang tot schoon drinkwater, hygiëne en onderwijs”, vertelt Fatma Güven, voorzitter van de stichting. “Vooral kinderen en ouderen zijn kwetsbaar en hebben dringend hulp nodig.”

Güven, die bij deze aardbeving beide ouders en daarnaast ook andere familieleden verloor, nam het initiatief voor deze stichting. Ze is zelf geboren in Antakya, groeide vanaf haar peutertijd op in Rijssen en woont tegenwoordig in Deventer. Andere bestuursleden zijn Tülay Ertan uit Deventer en Janneke Schapink en Wilco Tijhuis uit Rijssen-Holten.

Stichting Hope4Antioch zet zich in voor de wederopbouw van Antiochië, met projecten gericht op essentiële zorg, schoon drinkwater, veilige opvang en onderwijs. De stichting heeft inmiddels duizenden liters schoon drinkwater uitgedeeld, een waterzuiveringsinstallatie gerealiseerd, gezorgd voor onderwijsmateriaal en schooluniformen voor de basisschooljeugd en tijdens diverse feestdagen kwetsbaren voorzien van voedselbonnen.

De wandelchallenge, een sponsorwandeling, werd zaterdag 19 juli jl gehouden en vertrok vanaf de Enterse Waarf; het weer was mooi en de wandelaars waren enthousiast. Wandelend door de prachtige Twentse natuur kwam de groep in Rijssen aan, waar het eindpunt was. “Het was een fantastische dag met een prachtige opbrengst”, aldus Fatma Güven. Ze is blij met deze projecten en de steun voor de stichting. “We gaan hiermee door, we blijven sponsors en donaties zoeken.”
De stichting gaat de opbrengst van de wandelchallenge besteden aan waterzuiveringsinstallaties op drie scholen.  Güven: “Daar, en voor de andere projecten die we doen, zoals voedsel, kleding, veilige opvang en onderwijs, blijven bijdragen nodig.”

Meer over de stichting en haar acties is te lezen op https://hope4antioch.nl/