Ondernemend
APELDOORN – In Apeldoorn en omstreken is Slijterij & Wijnkoperij Hamer sinds 1979 een vertrouwd adres voor liefhebbers van wijn en andere dranken. Het bedrijf groeide in de loop der jaren uit tot een veelzijdige zaak, waar naast kwaliteitswijnen ook bieren, whisky’s, drankencatering, tapverhuur en proeverijen centraal staan.
Eigenaar Alex Salomons staat inmiddels ruim tien jaar aan het roer. Zijn loopbaan begon op jonge leeftijd bij Hamer, waar hij zich bezighield met het bezorgen van drank en biertaps voor partijen. Gaandeweg stond hij steeds vaker in de winkel en ontdekte de wereld van wijn. “Het mooiste blijft het contact met mensen”, vertelt hij. “Luisteren naar wat iemand lekker vindt en samen de juiste fles kiezen.” Volgens Alex draait wijn niet om de voorkeur van de verkoper of de maker, maar om de smaak van de klant.
Die gedachte vormde de basis voor een langgekoesterde droom: een eigen wijn ontwikkelen. In 2017 werd die werkelijkheid met de introductie van IL Martello – Italiaans voor ‘De Hamer’. Later werd de lijn uitgebreid met witte- en roséwijn en verhuisde de productie naar een Portugees wijnhuis. Opvallend detail: ook in het Portugees verwijst ‘Martelo’ naar een hamer.
De wijnen van IL Martello zijn blends die Alex samenstelt in samenwerking met de wijnmakers. De rode variant, gemaakt van syrah, alicante bouschet en tinta roriz, kenmerkt zich door een volle, ronde smaak en aroma’s van rood en zwart fruit. Dankzij houtrijping krijgt de wijn extra structuur, maar blijft hij toegankelijk. Het is een wijn die in elk seizoen tot z’n recht komt: licht gekoeld in de zomer of juist verwarmend in de winter.
IL Martello is het wijnmerk voor échte levensgenieters. Dat is Alex zeker, en de lijfspreuk van het wijnmerk past dan ook uitstekend bij hem : ‘Vier het leven met IL Martello’.
Kijk voor meer informatie op www.ilmartello.nl