Stedendriehoek

Nieuw seizoen vol avontuur en jonge dieren in Apenheul

APELDOORN – Apenheul opende vrijdag weer de deuren voor publiek. Het park is blij de bezoekers weer te ontvangen voor een avontuurlijke dag in de wereld van de apen.

In Apenheul stappen bezoekers letterlijk in de wereld van de apen. Het is een unieke ervaring om oog in oog te staan met meer dan dertig apensoorten. Ook de jonge dieren zijn al van heel dichtbij te bewonderen. Zoals de drie ringstaartmaki’s die vorige week zijn geboren.

Op het Apenboompad, waar bezoekers tussen de boomtoppen wandelen, zijn nog meer jonge dieren te zien. Er is een tweeling geboren bij de keizertamarins, de dwergapen die te herkennen zijn aan hun opvallende witte snor. Een leuk weetje: zelfs de baby’s hebben bij de geboorte al zo’n kenmerkende snor. En er is twee weken geleden een doeroecoeli geboren. Deze nachtapen leven samen met de luiaards in het nachtdierenverblijf op het Apenboompad.

Gorillababy groeit voorspoedig

Het gaat ook heel goed met gorillababy Mizani, die in oktober vorig jaar werd geboren. Ze is ook te zien bij de gorillavoederpresentaties, samen met haar groep onder leiding van zilverrug Banjoko. En heel bijzonder: in Apenheul leeft nog een tweede gorillagroep op een ander eiland. Bezoekers kunnen beide gorillagroepen in het park zien. Een unieke beleving.

Vernieuwd Madagaskargebied

In het vernieuwde Madagaskargebied lopen bezoekers ook vrij tussen de ruim dertig halfapen. In het gebied leven 8 verschillende soorten, waaronder de ringstaartmaki’s en de rode vari’s. Deze winter zijn er 4 rode vari’s bijgekomen. In het gebied worden bezoekers uitgedaagd om al hun zintuigen aan het werk te zetten. Zo leren ze op een interactieve manier alles over deze bijzondere halfapensoorten en de natuur waarin zij leven op het eiland Madagaskar. Met de gratis speurkaart ontdekken bezoekers de ruim 300 andere apen in het park.

Unieke activiteiten voor een onvergetelijke dag

Apenheul organiseert ook tal van bijzondere activiteiten om een bezoek extra speciaal te maken. Zo kun je meedoen met yoga tussen de apen, deelnemen aan een rondleiding, genieten van een heerlijk ontbijt voor opening van het park, of zelfs een dagje meelopen met een van de dierverzorgers.

Voor meer informatie: www.apenheul.nl