Entertainment

The Poor speelt bijna letterlijk bij de buren

APELDOORN – Het wordt deze lente alweer voor de twaalfde keer georganiseerd in Apeldoorn en de dorpen: Cultuur Bij Je Buur. Een bijzonder concept waarbinnen er in informele sfeer, en door heel Apeldoorn, aandacht is voor muzikaal talent. 

Zo is er bijvoorbeeld het optreden van Erik Veldwijk en zijn kompanen, die samen de band The Poor vormen. Nieuwsblad Stedendriehoek sprak kort met hem over hun tweede deelname aan Cultuur Bij Je Buur. “Wij spelen met onze band bekende en minder bekende rockcovers. We zijn met z’n vieren, met op basgitaar Hans van der Zanden en op drums Wim Dal. Ik speel zelf op elektrische gitaar, zowel slag als solo en verzorg de tweede stem. Daarmee brengen we stevige rock ten gehore, wel lekker strak. Uiteraard hebben we een leadzanger, Henny Drouven. Wim en ik verzorgen de tweede en derde stem. Ook leuk om te noemen: we hebben een hele set gemaakt met Nederpop uit de jaren 70: Brainbox, Golden Earring, Sandy Coast. Een beetje terug in de tijd; dat vinden we een erg leuk project om te doen.”

The Poor heeft één keer eerder meegedaan aan Cultuur Bij Je Buur. “Dat was in Ons Honk. We treden ditmaal op een andere locatie op, lekker dichtbij huis. Bij ons in de straat opent een huiskamer de deuren en daar treden wij op. Het is honderd meter van waar ik woon. Bijna letterlijk cultuur bij je buur! We hebben er ontzettend veel zin in en kijken er naar uit deze dagen ons optreden af te wisselen met onze collega’s van de band Handsome Molly.”

Op de website cultuurbijjebuur.nl vindt men een overzichtskaart waar er gespeeld wordt, met het genre erbij vermeld. Binnen het concept van Cultuur Bij Je Buur wordt per artiest of band drie keer een half uur opgetreden, en dit voor een steeds wisselend publiek. De koffie en thee komt van de organisatie en eigenlijk is deze dagen alles gratis. Zie hier de kracht van het lokale, waarbij er veel meer mogelijk blijkt dan men in eerste instantie geneigd is te denken.