Stedendriehoek

Apeldoorner Mannessen genomineerd voor Taalheldenprijs 2025

APELDOORN – Deze landelijke prijs wordt namens de Stichting Lezen en Schrijven uitgereikt aan een Taalheld: een volwassene die op latere leeftijd (beter) leert lezen, schrijven en/of rekenen. De Taalheldenprijs wordt 24 juni in Delft uitgereikt door prinses Laurentien.

René Mannessen (63 jaar) raakt op 59-jarige leeftijd zijn baan kwijt. Niet omdat hij boventallig is, maar omdat de computer in zijn baan steeds belangrijker wordt en hij laaggeletterd is en niet goed kan lezen en schrijven. Al die jaren daarvoor weet hij zijn laaggeletterdheid te maskeren. Hoe? “Door heel veel vragen te stellen, goed op te letten als iets verteld wordt en door alles ‘als een olifant’ te onthouden”, laat René weten.

Voor hem hét moment om over de schaamte heen te stappen en zich in 2020 aan te melden bij het Taalhuis. Hij heeft taallessen gevolgd bij TopTaal en oefent inmiddels ruim anderhalf jaar bijna wekelijks met Co, zijn taalcoach. Vijf jaar later zit hij in de adviescommissie van Movisie in Utrecht en in het bestuur van stichting ABC, neemt hij deel aan Living Library en zit hij in het testpanel dat de gemeente adviseert over het taalgebruik in hun communicatie. “Met mijn verhaal hoop ik anderen te inspireren om ook die stap te zetten. Want, beter kunnen lezen en schrijven maakt je leven zóveel mooier.” Op www.taalheld.nl kan iedereen van 2 tot en met 19 juni een stem uitbrengen op een Taalheld. De uitslag wordt 24 juni bekendgemaakt.