Stedendriehoek
APELDOORN – De stad maakt zich op voor een bruisend cultureel weekend. Van vrijdag 29 tot en met zondag 31 augustus staat Apeldoorn volledig in het teken van DE OPENING van het culturele seizoen. Dit driedaagse festival biedt een rijk cultureel programma vol activiteiten, gratis en voor iedereen!
Een weekend vol kunst, muziek en beleving
Op zaterdag 30 augustus opent het CODA Museum gratis zijn deuren voor twee bijzondere tentoonstellingen. In Paper Art, een tweejaarlijkse expositie, is werk te zien van 33 (inter)nationale kunstenaars, volledig gemaakt van papier en karton. De thema’s duurzaamheid, identiteit en migratie staan hierbij centraal. Tegelijkertijd is De Cirkel te bezoeken: een programma dat ingaat op uitsluiting en actuele vragen behandelt, zoals: ‘Hoe houd je je staande in een wereld vol nepnieuws?’
Ook het ACEC-gebouw bruist van de activiteiten tijdens ACEC OPEN. Op de begane grond kun je de tentoonstelling ‘Hoe = het Nu 2025’ bezoeken en genieten van twee concerten van Orkest De Ereprijs, om 14:30 uur en om 17:00 uur. Extra bijzonder zijn de speciale rondleidingen die exclusief door het hele gebouw worden gegeven.
Van 23 augustus tot 1 september ontstaat er een uniek buitenmuseum in Apeldoorn. Het Oranjepark verandert in een openluchtmuseum vol verhalen. In glazen mini-musea, speciaal ontworpen containers, ontdek je een verrassende mix van kunst, natuur, geschiedenis en design. Elke container is ingericht door een andere culturele instelling of museum.
Muziek en zang in een historische setting
Liefhebbers van zang komen op zaterdag volop aan hun trekken tijdens het Korenfestival in de Grote Kerk. Verschillende koren brengen hun repertoire ten gehore in de sfeervolle ambiance van dit monumentale gebouw. De kerk is op zaterdag én zondag bovendien geopend voor het publiek met de expositie Vrij-blijvend.
Theater en zomerse sferen in de binnenstad
Op zondag 31 augustus vormt de tuin van GIGANT opnieuw het decor van de zomerse StadsOase, waar bezoekers kunnen genieten van muziek, ontspanning en een ongedwongen sfeer. Daarnaast verandert de hele binnenstad op zaterdag én zondag in een groot openluchttheater tijdens Theater in de Stad, met optredens en voorstellingen op verrassende locaties.
Bezoekers die meer willen weten over het culturele aanbod in Apeldoorn en overige praktische zaken, kunnen terecht bij het tijdelijke Museumloket van Museum voor KOR, dat speciaal voor deze gelegenheid is ingericht op de hoek van de Paslaan en de Hoofdstraat.
Een spetterende aftrap met muziek en dans
Het culturele weekend begint op vrijdag om 17:30 uur met Het Openingsfestival op het Marktplein, met optredens van onder anderen RONDÉ en Marc Floor. Op zaterdagmiddag om 14:00 uur programmeert GIGANT op het Marktplein met onder anderen Zoë Tauran en Hiigo. De avond wordt feestelijk afgesloten met de grootste silent disco van Apeldoorn, leuk voor jong en oud!
Het volledige programma
Bovenstaande is slechts een greep uit het programma. Kijk voor het volledige programma en meer informatie op inapeldoorn.nl/deopening. In enkele gevallen is een betaald ticket nodig; dit staat vermeld op bovengenoemde website.