Algemeen
Huize Bloem sluit per 1 november de deuren. Eigenaresse Hetty heeft besloten met pensioen te gaan en kan het bedrijf om persoonlijke redenen niet langer voortzetten.
Met een emotionele boodschap heeft Hetty bekendgemaakt dat er een einde komt aan Huize Bloem. Het horecabedrijf sluit op 1 november. “Lieve mensen, ik ga met pensioen”, schrijft ze. “Om persoonlijke redenen kan ik Huize Bloem niet langer voortzetten.”
Hetty laat weten dat er gesprekken worden gevoerd met een collega-ondernemer om de activiteiten van Huize Bloem mogelijk deels op een andere locatie voort te zetten. Of dat daadwerkelijk gaat gebeuren, is op dit moment nog niet duidelijk.
Cadeaubonnen blijven geldig
Voor gasten die nog een cadeaubon van Huize Bloem hebben, is er volgens Hetty geen reden tot paniek. Tot 1 november krijgen zij voorrang bij het maken van een reservering. Daarna worden de cadeaubonnen overgedragen aan een ander bedrijf.
“Geen stress dus op dat vlak, jullie bonnen blijven geldig”, benadrukt Hetty.
Dankbaar voor gasten en medewerkers
Het besluit om te stoppen valt haar zichtbaar zwaar. Vooral het informeren van haar medewerkers maakte veel emoties los. “Ik ben er op dit moment nogal geëmotioneerd onder, want deze week heb ik ook al mijn lieve collega’s moeten informeren.”
Daarbij spreekt Hetty haar grote waardering uit voor iedereen die Huize Bloem de afgelopen jaren heeft gemaakt tot wat het is geworden. “Rest mij om alle gasten die Huize Bloem maakten tot wat het geworden is te bedanken. En natuurlijk ook mijn kanjers van collega’s nu en in het verleden. Zonder jullie was dit niet mogelijk geweest.”
Voor haar medewerkers breekt eveneens een nieuwe periode aan. Vanaf 1 november gaan zij op zoek naar een nieuwe baan. Hetty doet daarom meteen een oproep aan horecaondernemers die versterking zoeken: “Mijn kanjers gaan vanaf 1 november op zoek naar een leuke job, dus laat maar weten als jullie nog horeca-toppers zoeken, want dat zijn het.”
Nog twee maanden herinneringen maken
Hoewel het einde in zicht is, wil Hetty de komende weken vooral gebruiken om mooie herinneringen te delen. Ze belooft haar gasten de komende tijd op de hoogte te houden en af en toe terug te kijken op bijzondere momenten uit de geschiedenis van Huize Bloem.
Haar boodschap eindigt met een duidelijke uitnodiging aan de gasten: “Ik hoop jullie komende 2 maanden allemaal nog een keer langs te zien komen.”
Daarmee begint voor Huize Bloem een laatste hoofdstuk. Tot 1 november krijgen gasten nog de kans om afscheid te nemen van de zaak en van Hetty, voordat zij na jaren ondernemerschap haar welverdiende pensioen tegemoet gaat.