Algemeen
APELDOORN – Boonstra Brillen & Contactlenzen is sinds ruim twee jaar gevestigd in winkelcentrum Kerschoten, aan het Mercatorplein 10. Daarvoor was de opticien precies 25 jaar gevestigd aan de buitenzijde van winkelcentrum Oranjerie, op nummer 154.
Maar in een ver, ver verleden was Boonstra nog louter actief in Friesland. Dat verklaart ook de namen van de diverse generaties. De huidige eigenaar heet Foppe, zijn zoon Douwe. Samen runnen ze de winkel in Kerschoten. En een prominente plek in de zaak is ingeruimd voor het certificaat van opa (ofwel, in het Fries: pake) Boonstra, gedateerd op 12 april 1926. Inderdaad, 100 jaar geleden!
Daar staat kleinzoon Foppe graag even bij stil. “Helaas was pake al overleden toen ik in 1961 geboren werd, maar ik kwam graag bij beppe (Fries voor oma, red.) thuis. Ik koester deze herinnering aan pake, die de liefde voor de optiekbranche heeft doorgegeven aan de volgende generaties: mijn vader Willem, mijzelf dus en nu ook Douwe.” Pake Foppe Minne Boonstra had zijn zaak in Heerenveen en verkocht die later aan zijn medewerkers. Zoon Willem, die zijn diploma behaalde op 17 juli 1952, startte nadien een opticien op in het dorp Oosterwolde, maar uiteindelijk verhuisde het bedrijf naar Apeldoorn, waar de huidige eigenaar Foppe (gecertificeerd op 11 juli 1983) al vele jaren succesvol de zaak leidt. Zijn zoon Douwe, geslaagd op 16 juni 2015 als opticien en contactlensspecialist, staat klaar om te zijner tijd als vierde generatie de winkel over te nemen van pa.
Hoewel het deze maand dus precies een eeuw geleden is dat opticien Boonstra zich in de detailhandel meldde, komt pas later in het jaar een officieel ‘herdenkingsmoment’, vertelt Foppe. “Momenteel hebben we enkele andere leuke acties lopen, maar de herinnering aan pake krijgt zeker nog vorm. Wordt vervolgd!”