Algemeen

VVV-tips van de week

Deventer servet

Wat een leuk Deventer item: een servet met een prachtig ontwerp van de skyline van Deventer. Voor bij de bitterbal, het verjaardagsfeestje of gewoon dagelijks op tafel. De servetten worden geleverd in pakjes van 20 stuks en een pakketje kost 3,50 euro.

Verkrijgbaar bij VVV Deventer, Brink 89 of via www.deventerwebwinkel.nl

Koor Eigen Wiese

Woensdag 10 september is er in Cultuurhuus Braakhekke weer Noabermiddag. Dit keer met koor Eigen Wiese. Als je het koor in een paar woorden zou moeten omschrijven, zou dat zijn: enthousiast, bevlogen en gepassioneerd.

Het koor heeft een gevarieerd en verrassend repertoire van luisterliedjes, zoals het prachtige Stay with me till the morning van Vicky Brown tot meezingers zoals de Engelbewaarder van Marco Schuitmaker en alles daartussenin.

Cultuurhuus Braakhekke, Schoolstraat 6A Bathmen, aanvang: 14.30 uur, entree 7,50 euro inclusief koffie/thee en pauzedrankje.

 

Lezing Kerken en Slavernij

Bianca Groen Gallant stelt dat kerken hun historische rol in de slavenhandel moeten erkennen. Op 11 september geeft ze een lezing in de Lebuinuskerk. Deze maand vind je in de Lebuinuskerk het wandkleed Draden van ons Overijsselse Slavernijverleden. Daarnaast is er ook een kleine expositie over Christendom en Slavernij.

Op 11 september is er binnen het randprogramma een lezing door Bianca Groen Gallant. Zij is medeoprichter van ‘Stichting Heilzame Verwerking van het slavernijverleden voor wit en zwart’. Zij stelt: “Kerken moeten hun historische rol in de slavenhandel erkennen. Door het gesprek daarover te starten, kunnen ze een plek van heling worden.” Ook op deze avond is er alle ruimte voor gesprek. Voordat de lezing begint kan eerst de expositie bekeken worden.

Donderdag 11 september, inloop 19.30 uur, start lezing om 20.00 uur, entree €5,-, ingang onder de toren.

ColmMarkt

Een markt die in de afgelopen jaren een plek in de regio heeft verworven, is de ColmMarkt. Zaterdag 13 september om 10.00 uur start de markt dit jaar weer op het terrein van de PGCS-kerk. Alle activiteiten vinden buiten plaats. Het geheel wordt aangekleed met tientallen kraampjes, partytenten en zitjes.

De markt bestaat uit een rommelmarkt en een oogstmarkt, met bijvoorbeeld eigengemaakte jams, chutneys, taarten, maar ook aardappels en pompoenen. Verder is er een Rad van Avontuur met mooie prijzen, een kinderhoek met tweedehands speelgoed. En natuurlijk ontbreekt de catering en livemuziek niet. De markt stopt om 15.00 uur. De opbrengst wordt verdeeld onder het Oekraïne doel CUC, Stichting Gered Gereedschap en de PGCS. Er zullen op de markt ook loten worden verkocht, voor mooie prijzen. Trekking van de loterij is rond 15.30 uur.