Algemeen

Namen slachtoffers voorgelezen

ZUTPHEN – Op 4 mei staan we in heel Nederland stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog en van oorlogssituaties en vredesoperaties daarna. Om 20.00 uur is het in heel Nederland twee minuten stil. Ook in Zutphen en Warnsveld.

Op 4 mei om 13.00 uur worden in de Burgerzaal, Lange Hofstraat 4 in Zutphen, de namen gelezen van de oorlogsslachtoffers in de gemeente Zutphen. Burgemeester Wimar Jaeger begint met het lezen van de namen, waarna diverse vrijwilligers volgen. De herdenkingsbijeenkomst in de Walburgiskerk begint om 18.50 uur. Aan het einde van de herdenkingsbijeenkomst, wanneer de klokken beginnen te luiden, vertrekt de stoet van de kerk naar het Gideonmonument op het Broederenkerkplein.

Om 19.58 uur luidt trompettist Rick Verschure met de Taptoe de twee minuten stilte in. Om 20.00 uur worden twee minuten stilte in acht genomen.