112

Vrachtwagen botst tegen boom, N348 over tiental meters bezaaid met huisvuil, weg dicht

Foto: Rens Hulman

Foto: Rens Hulman

Foto: Rens Hulman

Foto: Rens Hulman

Foto: Rens Hulman

Foto: Rens Hulman

Foto: Rens Hulman

Foto: Rens Hulman

DEVENTER / EPSE – Op de N348 tussen Zutphen en Deventer is ter hoogte van Epse een vrachtwagen tegen een boom gereden. Het ging even voor 5 uur mis toen de wagen vanuit Zutphen richting Deventer en de snelweg A1 reed. De chauffeur kwam, gezien de bandensporen, langzaam in de berm terecht, raakte een lantaarnpaal en ramde een boom.

Daarna schoot de vrachtwagen nog tientallen meters door. Door de klap scheurde de trailer open, waardoor een enorme hoeveelheid van de lading, geperst huisvuil, op de weg terecht kwam. De brandweer werd opgeroepen vanwege mogelijke beknelling en om de vrachtwagen te controleren op lekkage van stoffen of brand.

Van dit alles bleek geen sprake. De bestuurster kon zelfstandig uit het voertuig komen en ligt in de ambulance. Over haar toestand en de oorzaak is nog niets bekend.

De weg is na het ongeval volledig afgesloten, wat voor flinke verkeershinder zorgt op de drukke route tussen Deventer en Zutphen.

Naar verwachting gaat de berging van de vrachtwagen en het schoonmaken van de weg nog tot het middaguur duren.