Zorg
Blinden en slechtzienden (met eventuele begeleider) zijn vrijdag 30 mei welkom bij het Oogcafé Deventer. De bijeenkomst in de bibliotheek aan de Stromarkt begint om 14.00 uur, met inloop vanaf 13.30 uur.
Renine Stouten van de Christelijke BlindenBibliotheek (CBB) in Ermelo geeft een presentatie over hoe het CBB boeken en tijdschriften omzet naar leesvormen zoals braille, grootletter en audio. Via Bibliotheekservice Passend Lezen kunnen leden deze aangepaste boeken en tijdschriften lenen. Niels Klinkenberg van Passend Lezen vertelt vervolgens hoe het inlezen van audioboeken in de praktijk gaat.
Het Oogcafé is, in meerdere steden in het land, een initiatief van de Oogvereniging. Die vereniging staat voor de belangen van mensen met een oogziekte en brengt hen met elkaar in contact. In Deventer bestaat het Oogcafé en dit heeft als doel een ontmoetingsplek te zijn voor blinden en slechtzienden: elkaar ontmoeten, ervaringen uitwisselen en gezelligheid.
Belangstellenden kunnen zich vooraf aanmelden bij Judith Kappert, via e-mail judithkappert@home.nl. Vervoer vanaf het station Deventer Centraal kan worden geregeld.